Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey / Yozgat Aydıncık

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sarıkaya’da Yatılı Kız Kur’an Kursunun Temeli Atıldı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde faaliyetini sürdüren Ensar Eğitim Kültür Derneği tarafından ilçeye yapılacak yatılı kız Kur’an kursunun temeli düzenlenen törenle atıldı.


sarikayadayatilikizkura.jpg


Sarıkaya Bahçelievler Mahallesi'nde düzenlenen temel atma törenine İlçe Kaymakamı Yaşar Dönmez, Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, İlçe Emniyet Müdürü Ökkeş Bulut, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demir, İlçe Müftüsü Süleyman Eroğlu, Ensar Eğitim Kültür Derneği Başkanı Hulusü Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karataş ve vatandaşlar katıldı.

Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, yaptığı konuşmada, devletin, milleti için her türlü konuda üzerine düşen görevi yaptığını söyledi. Dönmez, "Her şeyi sadece devletten beklemek son derece yanlıştır. Bu tür yatırımlarda özel teşebbüslere ve sivil toplum temsilcilerine de önemli görevler düşmektedir. Bu vesile ile bu Kur’an kursumuzun ilçemize kazandırılmasını sağlayacak olan derneğimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir’de dernek yöneticilerine teşekkür ederek, belediye olarak Sarıkaya’ya yatırım yapan gerek özel teşebbüsler, gerekse sivil toplum örgütlerinin her zaman yanında olacaklarını belirtti. Konuşmaların ardından Sarıkaya Müftüsü Süleyman Eroğlu tarafından okunan duanın ardında Kur’an kursunun temeli ilçe protokolü tarafından atıldı. Temel atma töreni sonrası davetlilere etli pilav ve ayran ikram edildi._______________________________________
Cihan Haber Ajansı