Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey / Yozgat Aydıncık

Orjinalini görmek için tıklayınız: Çiş cinayeti güvenlik kamerasına yansıdı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
ŞİŞLİ’de duvara çiş yapan 2 arkadaş ile tartışan 28 yaşındaki özel güvenlik görevlisi Ergün Işık, bıçaklanarak öldürüldü. Kamera görüntülerini inceleyen polis, saldırganları yakalandı. Cinayet anı güvenlik kamera görüntülerine böyle yansıdı.
İddiaya göre, Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Elgün Sokak üzerinde önceki gün meydana gelen olay şöyle gelişti:


gdm8.jpg

Alkollü oldukları ileri sürülen Şahin Kaplan ile Ersu Büyüktunç, duvara çiş yaptı. İçlerinde bir de bir binanın kapısına tekme attı. Alarm sesi üzerine oturdukları parktan gelen Ergün Işık ve arkadaşları, Kaplan ile Büyüktunç saldırdı. Olay yerinden kaçan Kaplan ile Büyüktunç, tekrar geri dönerek Ergün Işık’ı sırtından ve kasığından bıçakladı. Vücuduna isabet eden 5 bıçak darbesiyle yaralanan Ergün Işık, kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan Ergün Işık evli bir çocuk babasıydı. Şişli Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kamera görüntülerinden kimliklerini tespit ettiği Şahin Kaplan ile Ersu Büyüktunç’u gözaltına aldı. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından Kaplan ile Büyüktunç tutuklandı. Kaplan, savcılıkta, "Araçtan indim. Duvara işedim. Bu sırada yan taraftan bize ağır küfür ettiler. Tartıştık sonra sopayla saldırdılar. Kendimi savundum" ifade verdiği öğrenildi. Cinayetle sonuçlanan kavga güvenlik kamera görüntülerine böyle yansıdı.