Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey / Yozgat Aydıncık

Orjinalini görmek için tıklayınız: Aydıncık'ın Genç Muhtar Adayı Mahallesine Hizmet Etmek İstiyor
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
necati_yalçın_muhtar_adayı.jpg

Aydıncık’ın Sesi Gazetesi sahibi Necati Yalçın, Aydıncık İlçesi Yeni Mahallesi Muhtar adaylığının açıklamasının ardından çalışmalarını sürdürüyor. Yalçın; “Örnek bir muhtarlık yapıp, muhtarlığın önemini ispatlayacağım” dedi

Yeni Mahalle muhtar adayı Necati Yalçın, “Ben bu yaşıma kadar yeni mahallede oturuyorum. Bütün sokakları tanıyorum. Elektriği kesilen, suyu akmayan Parkı olan veya olmayan, çıkmaz sokağını çöpü alınmayan sokağını, Çalışanını, işsizini, hastasını, çaresizini, gencini yaşlısını biliyorum. Nerede eksiklik var bildiğim için mahallemizde daha iyi şeyler yapabileceğimi düşünüyorum ve bu yüzden de Yeni mahalleden muhtar adayı oldum” diye konuştu.

Mahallesi için projelerinin de hazır olduğunu söyleyen Yalçın şunları söyledi: “Mahallemizde birçok eksik var. En büyük sıkıntılardan biri de mahallemizde çocuklarımızın oynayabileceği bir çocuk parkı sorunu. Tabi ki ben ve arkadaşlarımla çevremle hazırlayacağım çeşitli projeler olacaktır. Seçildikten sonra bunları el birliğiyle belediyesi ilçe siyasetçileri gerekli makamlarla irtibat kurarak ortak hayata geçireceğime inanıyorum. Muhtarlık dönemimde mahalle hanımları içinde bazı fikirlerim olacaktır. Mahallede elektrik kesintisi, su kesintisi hiç yaşanmamalıdır. Muhtarın asli görevi gerekli yerlere müracaat ederek elektrik, su telefon için yeterliliği tespit etmek ve yetmeyen yerler için gerekli kurumlara başvurup sorunu halletmektir. Sular kesiliyorsa nedenini öğrenir, nedensizse suçlulardan hesap sormalıdır. Muhtar; Fırsat buldukça kendi mahallesine kayıtlı tüm cadde, sokak, çıkmaz sokaklar dâhil dolaşmalıdır. Nerede lamba yanmıyor, nerede yol bozulmuş, nerede kaldırımda bir kırık var, hepsini not etmeli. Akabinde hemen ilk iş bunların düzeltilmesi için gerekli yerleri aramalı ve başında bulunmalıdır. Muhtar öncelikle mahalle ve ilçe haklarını gerekli yerlerde savunmalıdır. Bir Muhtar adayı seçim zamanı, seçmenine vermiş olduğu sözleri bir bir yerine getirmelidir.Muhtarlık ticarethane gibi görülmemelidir. Muhtarlık özveri ister ve halka hizmet için yapılır. Bundan dolayı ben hazırım, Mahallemde en genç muhtar seçilerek ezber bozmaları için destek bekliyorum.”


Haber: Aydıncık'ın Sesi Gazetesi