Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey / Yozgat Aydıncık

Orjinalini görmek için tıklayınız: Aydıncık'ın Sesi Gazetesi 6 Yaşında
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde, yerel olarak yayın yapan Aydıncık'ın Sesi Gazetesi, kuruluşunun 6. yılını kutladı. İlçede yayın hayatına 3 Aralık 2008 tarihinde haftalık olarak başlayan gazetenin 6. Yıl dönümü kutlamaları, Aydıncık Öğretmen Evi'nde düzenlenen programla kutlandı.

Kutlama programına, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Engin, İlçe Emniyet Amiri İsmail Altıkulaç, Aydıncık Milliyetci Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Ahmet Demirel, Aydıncık AK Partisi Belediye Başkan Adayı Ahmet Koçak, Aydıncık Demokrat Partisi Belediye Başkan Adayı Nurullah Keskin, Aydıncık Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Dursun Karaca, Aydıncık Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mustafa Tekçam, Aydıncık Milliyetci Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Adayı Zülgardin Korkmaz, Aydıncık Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Muhammed Öztürk, daire müdürleri, öğretmenler, Emniyet ve Jandarma Personelleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Aydıncık'ın Sesi Gazetesi sahibi Necati Yalçın, yaptığı konuşmada, gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu söyledi. Yalçın,6 yıldır sürdürdüğüm gazetecilik mesleğini her zaman ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde yapmaya çalıştım. İlçemizin sorunları ve sıkıntılarının giderilmesi yönünde her zaman yapıcı haberler yaparak, kamuoyunun bilgilenmesini sağladık. Hiç bir zaman yıkıcı ve yanlış haberler peşinde koşmadık. Her zaman ilçemizin menfaatlerini önplanda tutarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. dedi.

Yerel gazeteciliğin zorluğunu dile getiren Yalçın, Gazetecilik mesleği gerçekten zor meslektir. Fedakârlık ve özveri ister. Gecesi, gündüzü, mesai mefhumu yoktur. Belki sizler şöyle 15 dakika bir göz atarak bütün gazeteyi okuyabiliyorsunuz. Fakat bizler, sabahtan gece yarılarına kadar sizlerin 15 dakikada okuduğu gazeteyi o hale getirmek için o kadar zaman ve emek harcıyoruz. Mesleğimizin en sevdiğim yanı ise gazetemizin siz değerli okuyucularımıza ulaşması ve haberlerimizin kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Bu vesile ile bugün burada bizlerle olan ve desteğini esirgemeyen tüm katılımcılara ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer’in göndermiş olduğu telgrafından, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracıya ilgi, alakasından dolayı teşekkürü borç bilirim. Ayrı yeten, Eski Belediye Başkanı Ahmet Demirel, Garnizon Komutanı Mehmet Engin, İlçe Emniyet Amiri İsmail Altıkulaç, Halk Eğitim Müdürü Erol Ateş’e, maddi ve manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Diye konuştu.

Gazetenin kuruluşundan bu güne kadar olan haberlerin davetlilere slayt sunumu yapılarak eski günleri anımsattırdı davetliler slayt sunumunu ilgiyle izlediler.