Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey / Yozgat Aydıncık

Orjinalini görmek için tıklayınız: Son Dakika - Kazankaya'da Cami Yandı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
405163_3029661983400_1318364712_3191222_...8588_n.jpg
Yozgat'ın Aydıncık İlçesine bağlı Kazankaya Beldesinde elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında tarihi cami yandı.

Yozgat'ın Aydıncık İlçesine bağlı Kazankaya Beldesinde elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında tarihi cami yandı.

Beldenin Aydınlık Mahallesinde bulunan 500 kişilik tarihi Büyük Cami'de yatsı namazından sonra çıkan yangın, caminin içerisindeki ahşap doğramaların tutuşmasıyla kısa sürede büyüdü ve caminin çatısını sardı. Yangını fark eden mahalle sakinleri durumu hemen itfaiyeye bildirdi. Aydıncık ve Çekerek ilçelerinin yanı sıra beldelerden gelen itfaiye ekiplerinin ve belde halkının uzun uğraşları sonucu yangın 4 saatte güçlükle kontrol altına alınabildi. Yangın nedeniyle büyük ölçüde zarar gören camide 200 bin liralık masraf olduğu belirtildi. Aydıncık Kaymakamı Davut Bayraktar, yangında camide büyük oranda maddi hasar meydana geldiğini, can kaybının yaşanmamasına sevindiklerini söyledi. Bayraktar, "Camimiz tarihi cami olduğu için içerisindeki ahşap doğramalar çabucak tutuşması yangının kısa sürede büyümesine neden oldu. İlçe ve beldelerimizden gelen itfaiye ekiplerimiz, ilçe jandarma komutanlığı ekiplerimiz ve mahalle sakinlerimiz yangını söndürmek için büyük uğraş verdi. Allah'a şükür can kaybının yaşanmaması tek tesellimiz oldu." dedi.


Foto: H.Gürgen
Kaynak: aydinciginsesi.com
Geçmiş olsun.
Tüm Kazankaya'lı hemşerilerimize geçmiş olsun..
GEçmiş olsunSad
qeÇmi$ oLSn .s
Geçmiş olsun inşallah en kısa zaman da tekrar onarımı yapılır
(03.01.2012, Saat:12:39)tsdmr66 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Geçmiş olsun inşallah en kısa zaman da tekrar onarımı yapılır
İnşallah