Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 1690
Sarıkaya'da Sıcaklar İftar Sofralarını Açık Alana Taşıdı
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: İstanbul
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Sarıkaya'da Sıcaklar İftar Sofralarını Açık Alana Taşıdı
427157_261827470596316_767071773_n.jpg

Hafta sonu kavurucu sıcaktan bunalan ve ilçeden uzaklaşan Sarıkayalılar bol oksijen almak ve iftarlarını bahçe ve mesire gibi açık alanda yapıyor. Topaktaş Ağcaolukta mesire alanı bu sebeple en yoğun günlerini yaşıyor.

Sıcaklar sebebiyle evde duramadıklarını, serin ve havası temiz alanları tercih ettiklerini belirten Mis Kuruyemiş İşletme Sahibi Nusret ŞENEL, “Sıcaklarda gündüz bunalıyoruz, açık havada serinlemeye çalışıyoruz. En güzel serinleme mekanı olarak da İlçemizin güzel mekanlarından biri olan kendi köyümüz Topaktaş Ağcaoluk mesire alanını tercih ediyoruz. Akşam iftarı yapalım dedik. Arkadaşlarla buradayız. Allah kabul etsin orucumuzu açtık.Hem burada çayımızı içiyoruz hem sohbet ediyoruz. Namazlarımızı da açık havada kılıyoruz.” şeklinde konuştu.
İstiklal Mahallesi Muhtarı Necdet YILDIZ ise havaların çok sıcak olması sebebiyle değişiklik olsun diye Topaktaş köyü ağcaoluk mesire alanına geldiklerini kaydetti. YILDIZ, “ Arkadaşlarla birlikte iftarımızı açtık, Havalar malum, evlerde hiç durulmuyor. 38--42 derece hayli bir sıcak hava. Gece sahura kadar buradayız. Saat 02.00 gibi çıkıp gidiyoruz.” Dedi.

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Mahmut ZERAN' da “Burası çok güzel,her sene özellikle Ramazan ayında ara-ara ağcaoluk mesire alanına gelerek, hem piknik yapıyoruz, hem de iftarımızı açıyoruz.Bu sene bilindiği üzere seksen yılın en sıcak yaz dönemini yaşamaktayız.ilçemizin sıcak havasından kacarak günü birlikte olsa buraya gelerek serinleme imkanı buluyoruz.Akşam gün batımında hissedilen sıcaklık 17 derece oluyor. Serin havada yaktığımız ateş ile etrafında oturarak çayımızı yudumluyoruz. Ardından yediklerimizi hazmetmek için ay ışığında bol oksijenli ormanda bir saat yürüyüş yapıyoruz”şeklinde konuştu.

İbrahim Şenel ise ormanda oruç açmanın tadının bir başka olduğunu ifade ederek,” serin bir ortamda orucumuzu açtık, sıcaklar etkiliyor ama Allah dayanma gücü veriyor.dedi.

SARIKAYA YÖRE HABER

05.08.2012, Saat:22:56
Website Alıntı Yap


Tarih: 23.01.2020, 22:53
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.