Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Sarıkayalı Çiftçiler Yağmur Duasına Çıktı Admin 0 1,443 04.05.2014, Saat:18:15
Son Yorum: Admin
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 1302
Sarıkayalı Esnaf Mahkemeye Başvurdu
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: İstanbul
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Sarıkayalı Esnaf Mahkemeye Başvurdu
Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, tarihi Roma Hamamı'nın turizme kazandırılmasına yönelik kamulaştırma çalışmalarında çevredeki 24 iş yeri sahibi, kendilerine verilen bedelin düşük olduğunu gerekçe göstererek mahkemeye başvurdu.

Tarihi Roma Hamamı'nın turizme kazandırılması için Turizm Bakanlığı koordinesinde, Yozgat İl Özel İdaresi tarafından çalışma başlatıldı. Roma Hamamı'nda kazı çalışmalarının yanı sıra etrafta çevre düzenlenmesi de yapılacak. Hamam etrafında bulunan ve yıkılması planlanan iş yeri sahipleri kendilerine verilen miktarın çok düşük olduğunu belirterek, devlet yetkililerinden yardım istedi.

Esnaflar adına açıklama yapan Necmettin Alpaslan, kamulaştırma kapsamında kendilerine verilen fiyatların bir yıllık dükkan kiralarını bile karşılamadığını ifade ederek, "Bizler gerçekten mağduruz. Kamulaştırma çalışmaları esnasında fiyat araştırılması yapılırken objektif olunmadı. Neye göre ve nasıl bize bu fiyatların çıkarıldığını anlayamıyoruz. Burada 24 esnafımızın mağduriyeti söz konusu. Bazı esnaflarımızın 4-5 yıl önce 100 bin liraya aldığı iş yerine bugün İl Özel İdaresi tarafından bu fiyatın yarısı veriliyor. Bizler, nasıl tepki göstermeyelim ve hakkımızı aramayalım. Hepimizin çocukları, ailesi var, ev geçindiriyoruz. Buradan başka da hiçbir yerden gelirimiz yok. Bizler devlet yetkililerimizden Turizm Bakanımızdan bizim bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz." diye konuştu.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir de tarihi hamamın turizme kazandırılmasına yönelik Turizm Bakanlığına yazı yazdıklarını, bu kapsamda kazı çalışmalarına başlandığını kaydetti. Başkan Erbir, "Burası ilçemiz ve ülkemiz açısından önemli bir turizm potansiyelidir. Önceki yıllardan itibaren burada kazı çalışmaları yapılarak bu tarihin gün yüzüne çıkması sağlanmıştır. Fakat devam eden çalışmalar kapsamında etrafında bir kısmı İl Özel İdaresi'ne ait ve vatandaşlara ait iş yerlerinin istimlaki yapılarak kamulaştırıldı ve yıkılması kararı alındı. Bu konunun belediyemizle ve bizlerle bir ilgisi yok. Tamamen İl Özel İdaresi ile alakalı bir durumdur. Bizler de esnafımızın asla mağdur edilmesini istemeyiz." ifadelerini kullandı.


27.05.2013, Saat:20:31
Website Alıntı Yap


Tarih: 23.01.2020, 23:21
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.