Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Yozgatlı Ünlüler Admin 0 3,858 13.07.2013, Saat:14:54
Son Yorum: Admin
Yozgatlı Ünlüler - Talip Altın Kimdir? Admin 0 5,300 06.08.2012, Saat:17:08
Son Yorum: Admin
Yozgatlı Ünlüler Admin 3 15,395 01.07.2012, Saat:00:44
Son Yorum: yusuftkn
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 3172
Yozgatlı Ünlüler - Ahmet Sargın
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: Yozgat
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Yozgatlı Ünlüler - Ahmet Sargın
Ahmet Sargın (Yozgat Şairler-Yazarlar Birliği Başkanı) Kimdir?

1954 yılında Yozgat Merkez Kırım Köyünde doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokul ve liseyi Yozgat'ta okudu. Yozgat İmam-Hatip okulu ve Yozgat Lisesi Mezunudur. 1975 yılında Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümüne kayıt yaptırdı. 1978 yılında bu okuldan mezun oldu ve Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. İlk görev yeri Sivas ili Gemerek ilçesi Karagöl Ortaokuludur. Siiyasi olaylar sebebiyle can güvenliğinden tayin isteyerek 1980 Şubat'ında Yozgat Merkez Ortaokuluna tayin oldu. 1985 yılında Rotasyon uygulaması nedeniyle Isparta Büyükgökçeli Kasabasına atandı. l989 yılında bu görevinden istifa ederek Yozgat Yerköy MTSK Müdürü olarak göreve başladı. Bu görevinde bulunduğu sırada Yozgat Bayrak TV'de proğram yapımcılığı ve İleri Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Yozgat Bayrak TV'de "Bozok Şiir Akşamları" proğramını hazırlayıp sunan şair, "Gündem " proğramları ile de izleyicisinin karşısına çıktı. 1995 yılında Yerköy Delice TV. Müdürü olarak göreve başladı ancak görevi kısa sürdü. Kendi isteği ile görevinden ayrıldı. Yerköy televizyonunda da çeşitli proğramları hazırlayıp sundu."Yerköy'ün Sorunları ve Çözüm Yolları" konulu bir dizi toplantılar düzenledi!. Aynı yıllar(1996) Matbaacı Yusuf Kayaalp' le birlikte "Gelişen Yerköy Dergisini" çıkardı. Bu derginin Genel Yayın yönetmenliğini ve Yerköy Gazetesinin Yazı işleri müdürlüğünü yaptı.

1987 yılında yeniden müracaatla öğretmenlik görevine döndü. Yozgat Sakarya İlköğretim okulu Türkçe öğretmeni olarak atandı. Bu okulda 2002- 2003 Döneminde Türkiye genelnde açtığı "Kitap Bağışı" kampanyası ile 7 bini aşkın kitap toplayarak kendi okuluna bir kütüphane kurdu. Kitap Toplama kampanyası ile diğer okullara da öncülük etti. Aynı dönemde Yozgat Gazetesi ve İleri Gazetesi köşe yazarlığını sürdürdü. "Bozok Gündemi " başlıklı yazıları ile Yozgat Kamouyunun ilgisini toplamaya çalıştı. 2004 Eylül ayında kendi isteği ile emekli oldu. Halen Yozgat İleri Gazetesinde Köşe yazarlığı yapmaktadır...

TV. proğram yapımcısı, Gazeteci, şair ve yazar Ahmet Sargın İlk yazı çalışmalarına öğretmen vekilliği yaptığı Haydanbeyli'de başladı. Öğrencilik yılları sıkıntı ve çilelerle geçen yazar Isparta Özgül Yayınları Yayım kurulunda yer aldı. İlimiz Gaziantep, İlimiz Şanlıurfa, Türkiye Haritası Kataloğu gibi eserlerin hazırlanmasında görev aldı. Bu yayınevi tarafında 8 adet masal kitabı yayınlandı. Yazı ve şiirleriyle çeşitli gazete ve dergilerde kendini gösterdi. Yazı ve şiirlerinde: Ahmet Taşkın, Abdullah Ecevit, Mehmet Emin, Alperen Selçuk, Ahmedi, gibi mahlasları da kullanan Sargın'ın yayımlanmış hikaye ve araştırmaları da bulunmaktadır...

(Yer aldığı Gazete ve dergiler: Konya Postası, Bizim Anadolu Gazetesi, Yerköy'ün Sesi Gazetesi Yazı işleri müdürlüğü, Gelişen Yerköy Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, Yerköy 2000 Dergisi Konuk yazar, Yozgat Gazetesi, Yozgat İleri Gazetesi Köşe yazarlığı, Kürsü Dergisi, Olay Gazetesi, Adana Ozan Dergisi, Salihli Sevgi Yolu Dergisi, Bozok Dergisi, Çınar Dergisi ve Sorgun Sıla Dergisi...)

Sorgun Şair- Yazar Ozanlar Derneği kurucuları arasında yer alan şair, Araştırma, şiir , hikaye çalışmalarının yanı sıra günlük yazılarıyla da Yozgat kamuoyunun gündemini takip etmektedir. Sorgun Ozanlar Derneği Başkanı Araştırmacı, şair ,yazar Durali Doğan ile birlikte 1997, 1998 ve 2000 yıllarında Sorgun, Yerköy ve Çiğdemli'de Şiir Şölenlerinde Yozgatlı şair ve yazarları buluşturarak şairlerin bir araya gelmesini sağlamışlardır.

Şair, evli ve üç çocok babasıdır. Halen Yozgat'ta ikamet etmektedir.Yayımlanmaya hazır araştırma ve eserleri olup bunun dizgileri le uğruşmaktadır. Şair kendisini "Yozgat'ın Fahri Kültür Elçisi" olarak tanıtmakta olup, ülke genelinden pek çok şair ve yazarla görüşmelerini sürdürmektedir.Araştırmacı, yazar Ihsan Işık tarafından çıkarılan üç ciltlik "Türkiye Yazarlar Ansiklopedisi'"nde de yer almıştır.
Emekli Öğretmen olan yazar halen Yozgat ta ikamet etmekte olup gazetelerde ve internet sitelerinde günlük yazıları yaymlanmaktadır.

Yozgat İleri Gazetesi- Yerköy- Sorgun Gazeteleri bunlardan bazıları...Yozgat Şairler Yazarlar Birliğinin Kurucu Başkanı olan yazar, Sorgun Ozanlar Derneği ile Yerköy Aşıklar Derneginin de kurucu üyeleri arasında yer almıştır.

Yozgat İLESAM il temsilciis olan Sargın 2006 yılından beri Yozgat ta yapılan Sürmeli Festivali Şiir Şölenlerini hazırlayarak il dışından davet ettiği pek çok gazeteci- şair ve yazara ev sahipliği de yapmaktadır. Şiir sanat, kültür ve yazar dostu olup Türk kültüre sevdalı bir insandır.
.................................................. ........................
YAYINLANMIŞ ESERLERİ

1- BIRAK BENİ HAYKIRAYIM- ŞİİR
2-YAŞAYAN HALK MASALLARI- (10 AYRI FASİKÜL)
3- İLİMİZ GAZİANTEP- ÖZGÜL YAYINLARI
4- İLİMİZ ŞANLI URFA- ÖZGÜL YAYINLARI
5- İLİMİZ MALATYA- ÖZGÜL YAYINLARI
6- TÜRKİYE HARİTA KATALOGU (kOMİSYON)- TURİZM REHBERİ

YER ALDIĞI ANTOLOJİLER

---TÜRKİYE YAZARLAR ANSİKLOPEDİSİ- İHSAN IŞIK
-- YOZGAT ŞAİRLER YAZARLAR ANSİKLOPEDİSİ- DURALİ DOGAN

1- Ozan Dergisi - Adana- Sayı 6 Haziran -Temmuz - 1997
2- Ozanlar Duygu Seli- Mustafa Yılmaz- Adana- 1998
3- Şairler Derneği Şiir Antolojisi-İstanbul- 1999
4- Güldestenin Gülleri "Mustafa Yılmaz-Adana-
--19995- Yozgat Şiirleri Antolojisi E. Kapusuzoğlu- Ankara-2000
6- Sevgi Yolu Şairleri Antolojisi- Gündüz Aydın- Salihli-2001
7- Ozanlar Güldeste- Mustafa Yılmaz Adana-20008-
Sevgi Yolu Şairleri Antolojisi -Gündüz Aydın-Salihli-2002
9- Sevgi Yolu Dergisi Şiir Antolojisi-- 2003
10- 2004 - 2005-2006- 2007-2008-20009 Yılllarında Çıkarılan
Sevgi Yolu Dergisi Şiir Antolojileri


09.02.2012, Saat:00:58
Website Alıntı Yap


Tarih: 22.08.2019, 17:16
www.kumbetova.com
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2019
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.