Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...

AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 2943
Akdağmadenin de Gezilecek Yerler
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site Kurucusu

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Akdağmadenin de Gezilecek Yerler
akdag.jpg

Akdağmadenine geldiğinizde gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. ilk olarak çarşı içerisinde turlayabilirsiniz. çarşı içerisinde akdağmadeni ticaret ve kültür merkezi var güzel bi yer, ve akdağmadeni ticaret ve kültür merkezi arkasında eskiden kilise olarak kullanılan şuanda camii olan kilise cami var, çarşı içerisinde merkez haseki camii(büyük camii)yi ziyaret edebilirsiniz, hemen karşısında saat kulesi var üst caddede kitapçılar caddesinde eski hapishane şuanda ilçe kütüphanesi olarak kullanılmaktta oraya gidebilirsiniz o yol üzerinde eski tedaş binası şuanda orda sgk şubesi bulunmakta oraya gidebilirsiniz. buraları gezdikten sonra eski tedaş binası altında köşem çayevi var orda biraz dinlebilirsiniz meşe ateşinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Gezmeye çamlık mahallesinden devam edebilirsiniz. Çamlık mahallesinde bir çok eski yapı evler görebilirsiniz ayrıca çamlık mahallesinde eski kilise, halk eğitim merkezi ve yusuf ziya ilk öğretim okulu var eski yapı binalar oralara gidebilirsiniz. Orman dairesi yolundan sağa dönerek yeni mahalleye geçerek gezebilirsiniz ordan güneyli mahallesi ve ordanda emek mahallesine geçip gezebilirsiniz. Güneyli mahallesinde sadece bayanların ve çocuklarının girebileceği Aile yaşam merkezi var.

Tekkeye çıkıp Akdağmadenin o doyumsuz manzarasını izleyebilirsiniz. ve yine orda şato restaurant var orda manzara eşliğinde yemekte yiyebilirsiniz. Kadıpınarına mutlaka çıkmanızı tavsiye ederim çıkarken yolda geyiklerde görebilirsiniz kadıpınarına giderken mangalınızı yiyecek içeceklerinizide alın orda piknik yaparsınız akdağmadeni manzarasına karşı. Gezilecek yer çok var ilçemizde olsun köylerimizde olsun aklıma geldiği kadarıyla yazdım. Akdağmadenine gelirseniz eğer mutlaka bu yerleri ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

akdagrehberi.com

04.08.2012, Saat:13:57
Website Alıntı Yap

Tarih: 20.06.2018, 16:07
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.