Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...

AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
Boğazlıyan'da Bal Üretimi Yaygınlaşıyor
Kurucu&Yönetici
Yonetimv
Site Kurucusu

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,707
Rep Puanı: 24
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Boğazlıyan'da Bal Üretimi Yaygınlaşıyor
313141_262151027230627_252792713_n.jpg

Türkiye'de iklimi, doğası ve çiçek zenginliği açısından önemli bir yere sahip olan Yozgat'ta bal üretimi yaygınlaşıyor. Yozgat ve ilçelerinde bal üretimine ilgi artarken, çevre illerden de bal üreticileri gelerek bu bölgede bal üretimi yapıyor.

Boğazlıyan'da bal üretimi yapan çiftçilerden Bülent Sönmez, bal üretimine başlamadan önce Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Arıcılık Kursu'na katıldığını belirterek, "Boğazlıyanlı bir çiftçi olarak alternatif ürünlerinin yanı sıra bal üretimine de başladım. Köyde tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin mutlaka alternatif ürünlerin yanı sıra bu tür üretimlere de yönelmesi gerekiyor. Ben tarlamda tamamen organik olan sarımsak, domates, biber ve salatalık gibi ürünlerde yetiştiririm. Bunların yanı sıra bal üretimine de başladım." dedi.

haberler

06.08.2012, Saat:17:20
Website Alıntı Yap

Hızlı Menü:

1 Ziyaretçi

23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2024
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.