Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Yozgatlı Ünlü Güreşçiler Kimler ? Admin 0 12,574 26.08.2012, Saat:21:37
Son Yorum: Admin
Yozgatlı Ünlü Futbolcular Kimler? Admin 1 17,912 26.08.2012, Saat:13:24
Son Yorum: yusuftkn
Yozgatlı Ünlüler - Yozgatlı Hüzni Admin 0 3,423 08.02.2012, Saat:17:36
Son Yorum: Admin
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 12 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 35657
Yozgatlı Ünlü Sanatçılar Kimler?
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: İstanbul
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Yozgatlı Ünlü Sanatçılar Kimler?
yozgatliunluler.jpg

Yozgatlı ünlüler yazı dizimizde daha önce Yozgatlı futbolcular ve Yozgatlı güreşçileri yazmıştık hatırlanacağı üzere.Bugün ise Yozgatlı ses sanatçılarımızdan bahsedeceğiz.

Nida Tüfekçi Kimdir ?
Yozgatlı sanatçı deyince belkide ilk akla gelecek sanatçı olan Nida Tüfekçi'den bahsedelim.Nida Tüfekçi 1929 yılında Akdağmadeni ilçemizde dünyaya gelmiştir.Akademik mesleği olan maliyede 3 yıl çalıştıktan sonra bırakmış ve asıl ideali olduğu sanata kendini adamıştır.Yozgatlı ünlü sanatçı Nida Tüfekçi uzun yıllar TRT'de çalışmıştır.Ayrıca Nida Tüfekçi'nin eşi Neriman Altın Tüfekçi'de ses sanatçısıdır.Sanatçımız 1963 yılında eşiyle birlikte 'Memleket Türküleri' adında bir kitap çıkarmıştır.Nida Tüfekçi 1993 yılında vefat etmiştir.

Selahattin Bölük Kimdir ?
Diğer bir Yozgatlı ünlülerinden olan Selahattin Bölük, 1947 yılında Sarıkaya ilçemizin Hasbek köyünde doğmuştur.Yozgatlı sanatçı çeşitli illerde beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, Ankara'da memurluk hayatını devam ettitmiştir..Selahattin Bölük 120 plak, 62 kaset ve 400den fazla besteyi sanat dünyasına kazandırmıştır.Yozgatlı sanatçımız çeşitli televizyon kanallarında programlar sunmaktadır.Selahattin Bölük'ün oğlu olan Serhat Bölük'te ses sanatçısıdır.

Bayram Bilge Tokel Kimdir ?
Başka bir Yozgatlı sanatçımız Bayram Bilge Tokel 1957 yılında Boğazlıyan ilçemizde doğmuştur.Yozgatlı ünlü sanatçı, ses sanatçılığının yanında şair ve yazar kimliğiyle de bir çok eseri bulunmaktadır.Bayram Bilge Tokel uzun yıllar TRT'de çalışmıştır.

Şakir Öner Günhan Kimdir ?
Şakir Öner Günhan aslen Yozgatlı olan fakat 1942 Mudanya doğumlu diğer bir Yozgatlıdır. Sanatçımız TRT'ye 1966 yılında Türk Halk Müziği ses sanatçısı olarak girmiştir.Kurumda 1973'te prodüktör olan Şakir Öner Günhan, televizyonda yayınlanan ''Ankara Rüzgarı'', ''Yörelerimiz Türkülerimiz'' ve ''Türkülerin Hikayesi''nin de aralarında olduğu pek çok programda yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görevler almıştır.

Canan Çetin Kimdir ?
Canan Çetin, Aydıncık ilçemizin Hacıilyas köyünde doğmuş Yozgatlı ünlü sanatçıdır.Müziğe küçük yaşlarda başlayan Yozgatlı sanatçımız, 'Gençliğimi Aldın Gurbet' , 'Ölümü Bende Gördüm' ve 'Yozgat'ın Ağaları' isimlerinde üç albüm çıkarmıştır.

Murat Balaban Kimdir ?
Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Yozgatlı sanatçılarımızdan Murat Balaban, 1969 yılında Yozgat'ta dünyaya gözlerini açmıştır.Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan yatkınlığı çevresi tarafından da onaylanan ünlü sanatçımız, 13 yaşından itibaren müzik ile içiçe olmaya başlamıştır.Yozgatlı sanatçımız 'Pirinçtanem' ve 'Bambaşka' adında iki adet albüm yapmıştır.Murat Balaban bir süre Tempo TV'de Sürmeli Ziyafeti isminde program hazırlayıp sunmuştur.

Murat İnce Kimdir ?
Murat İnce 1969 yılında Sorgun ilçemizde doğmuştur.Murat İnce sanat dünyasında radyocu, şair ,yazar ve ses sanatçısı kimliğiyle tanınmaktadır.Yozgatlı sanatçımızın bir çok şiir kitabı vardır.Ayrıca Murat ince bir çok TV kanalında çeşitli programlar hazırlayıp sunmaktadır.

Gökhan Ay Kimdir ?
Diğer bir başarılı Yozgatlı sanatçımız Gökhan Ay 1988 ylında Ankarada dünyaya gelmiştir.Gökhan Ay aslen Aydıncık ilçemizdendir.Küçük yaşlardan itibaren sesinin ve yeteneğinin müziğe olan yatkınlığı görülen Gökhan Ay , ailesi tarafından da desteklenmiş ve çeşitli enstrümanlar çalmaya başlamıştır.Gökhan Ay çok küçük yaşlarda çeşitli konserlerde ve programlarda sahneye çıkmıştır.Yozgatlı sanatçı bir süre TRT'de görev almıştır.Sanatçımız 2010 yılında Hayal Yarim adlı bir albüm çıkarmıştır.Ayrıca Gökhan Ay , Rumeli TV'de Hayalimizdeki Düşler programını sunmuştur.

Talip Altın Kimdir ?
Yurtdışında Yozgat'ı temsil eden Talip Altın 1988 yılında Fransa’nın Lyon şehrinde doğmuştur.Aslen Yozgatlı olan Talip Altın Fransada yaşamaktadır.Küçük yaşlardan itibaren şiire ve müziğe yeteneği olan Yozgatlı sanatçımız , 2007 yılında “Hakka Hesabım” isimli ilk şiir kitabını çıkarmıştır.Sanatçımız ayrıca aynı yılda “Seni Görsem” isimli ilahi albümü çıkarmıştır. Fransızca konuşan bütün ülkelerde, bir "ilk"e imza atan Talip Altın, dünyanın ilk Fransızca ilahi ezgi okuyan Türk Gençi olarak tarihe geçmiştir.Yozgatlı sanatçı Avrupanın çeşitli yerlerinde programlarda ve konserlerlerde yer almıştır.Yozgatlı ünlü sanatçımızın başka albümleride bulunmaktadır.


01.09.2012, Saat:21:31
Website Alıntı Yap


Tarih: 15.08.2020, 17:56
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.