Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...

AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
Hz. Mevlâna & Hz. Şems
Suskun pRéns
yusuftknv
Forum Yöneticisi

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:641
Rep Puanı: 71
Üye Olma Tarihi
22.12.2011
Hz. Mevlâna & Hz. Şems
408293_434960056550358_1030241448_n.jpg

578497_443939835652380_962794975_n.jpg

Görmeyince tükenseydi sevgiler, insan varlığı boyunca göremediği Rabbine böylesi muhabbet duyar mıydı?
Hz. Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

“Bazen uzaklaşmak gerekir, yakınlaşmak için..
“Bazen hatırlamak gerekir, hatırlanmak için..
“Bazen ağlamak gerekir, açılmak için..
“Bazen anmak gerekir, anılmak için..
“Bazen de susmak gerekir, duymak için!!!...

Şems-i Tebrizi

Ey oğul, bağları kır hür olmaya bak! Ne zamana kadar altın ve gümüşün esiri kalacaksın? Denizi bir kovaya boşaltmaya çalışsan da, Kova bir günlük ihtiyacını alır ancak!!!...
Hz. Mevlana

Ey benim yetim gönlüm;
Bırak gamlı düşünmeyi..
Sus ve sabret..
Gözyaşının hesabını Rabbim sorsun;
Sen hakkını helal et!!!...

Şems-i Tebrizi

Gönlünü yıkayıp arıtmamışsan, habire abdest alıp durmaktan fayda bekleme!!!...

Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Ay doğmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene, kabahati, ne güneşte, ne ay da ara.. Gözlerindeki perdeyi arala!!!...

Kapımıza değil;Kalbimize vuran buyursun!!!...

Şems-i Tebrizi

"Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, Sevmek ve Sevilmek için çareler arayın"!!!...

Duydum ki gıybetimi yapmışsın, yüzüme söylemekten kaçmışsın.
Benim gibi bir acizden korkmuş Allah'tan korkmamışsın!!!...

Ey Gönül Bir sürü dostlarının yanında,elbet ki düşmanların da olacak; Ama imtihan ya bu,onca düşmanın varken seni dostun vuracak!!!...

Gönderenin ismi belliyse, gelen acıya sabretmek nasıl bir lezzettir, tattın mı hiç?!!!...

Eğer çok konuşmak faydalı olsaydı Allah iki ağız, bir kulak verirdi. Onun için, çok dinleyip az konuşmak gerek!!!...

Şems-i Tebrizi

"Ne kadar acıdır insanın teselliyi içkide kumarda araması. Çok mu zor elini semaya kaldırıp Rabbine yalvarması"?!!!...

"Sen ol da; ister yâr ol, ister yara; lütfun da başım üstüne, kahrın da"!!!...

Tebrizli Şems

Sen benim; Yaradan'dan ötürü yaradılanı sevişim, Bir adım gelene on adım gidişimsin... Ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin... Sen benim; Bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim, Azla yetinişim, çoğa göz dikmeyişimsin, Ve kapanmayan avuç içimsin!!!...

İnsanlar senin kalbini kırmışsa üzülme. Allah, “Ben kırık kalplerdeyim.” buyurmadı mı?!!!...

251908_448539825166402_1000109526_n.jpg

Bu ask bir padişahtir sancağı görünmez bu Hakk'ın Kur'anidir ayetleri esrarı gizlidir.Her asık,ask avcısından bir ok yemiştir. Kan ağlar kan yutar ama yarası görünmez!!!... Hz.Mevlana Celaleddin-i Rumi

Sevgilim, senin ayağına sarılmışım, elimi senden çekmem. Gönlüm, aşkınla hastadır, yaralıdır, kimden derman arıyayım? "Cesaretin yok, tahammülsüzsün'' diye beni kınamadasın, cesaretim yoksa, kirpiklerimde göz yaşları var ya!!!...

Hz.Mevlana Celaleddin-i Rumi

Hangi karanlıklar son bulmadı? Hangi gidişlerin dönüşü olmadı? Sen umutla bekle. Bekleyişin ümit bulacak. Sanma kaldın karanlıkta. Görünüyor bir ışık ufukta. Sabret az daha. Zayi olmaz beklediğin yerde ettiğin dua!!!...

Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır; ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın!!!...Hz.Mevlana Celaleddin-i Rumi

Önemli Olan Seni Tamamlayacak Ruhu Bulmandır.. Her Peygamberin Verdiği Öğüt Aynıdır: Sana Ayna Olacak İnsanı Bul!!!...

Hüzün ki en çok yakışandır aşıklara. Yandık, yakıldık; ama hüzünden yana asla yakınmadık. Ne de olsa biz mahzun bir Peygamber'in ümmeti değil miyiz? Hüzün taze tutar aşk yarasını. Yaramdan da hoşum, yârimden de!!!...

Herkes dışını süslerken, sen içini, kalbini süsle. Herkes başkasının ayıbını araştırırken, sen kendi ayıplarınla meşgul ol!!!...
Mevlana Celaleddin Rumi

Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
Dağı bile taşır insan 'HAKK' yolunda âşık olup, inanınca!!!...

Hz.Şems-i Tebrizi

"Ey kalbimizde olan nur, GEL!
Didinmelerimin ve arzumun sonu, GEL.!
Hayatımızın senin elinde olduğunu biliyorsun.
Hayatı kullarına sıkıntı yapma, GEL!
Ey aşk! Ey maşuk!
Manaları aş ve inadı bırak da GEL!
Ey Hüdhüd'lerin sahibi olan Süleyman!
Lütfedip de bizi aramak üzere GEL!
Ey sevmede birinci gelen kişi!
Aşkın hakikati seni geçip bilinci aldı, GEL!
Ruhlar senin kaybolmandan ötürü inleyip feryat etmedeler,
miadını doldur da GEL!
Ayıpları ört, iyilikleri saç, cömert olanların âdeti böyledir, GEL!.
Farsça "GEL" nasıl derler? "Biya" mı?
Ya GEL ya bizim davetimize hak ver de GEL!
Geleceğin zaman muradımız ne de açılır.
Gelmeyeceğin zaman da muradımız ne de kesat olur, GEL!
Ey Arap'ın Kürşat'ı, Ey İran'ın Kubat'ı!
Kalbimi hatıranla fethedersin, GEL!.
İçim sana GEL deyicidir.
Ey senin varlığından doğacak varlık, GEL!
Ey benim Ay'ım! Senin için ülkeleri dolaştım.
Beni ve ülkeleri çevrelediğin halde GEL!
Sen, yaklaşan ve uzaklaşan güneş gibisin.
Ey kullara yakın olan, GEL"!!!...
Hz. Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Allah kılı kırk yaracak titizlikle çalışan bir saat ustasıdır. O kadar dakiktir ki saniyesinde her şey tam zamanında olur. Ne bir saniye erken, ne bir saniye geç. Her insan için bir aşık olma zamanı vardır; birde ölmek zamanı.
Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır.
Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım, yoksa?
Dünyevi, semavi ya da cismani diye sorma!
Ayrımlar ayrımları doğurur. Aşk'ın hiçbir sıfat ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındadır, merkezinde ya da dışındadır, hasretinde!!!...

Hz.Şems-i Tebrizi

14.10.2012, Saat:01:01
Website Alıntı Yap

Hızlı Menü:

1 Ziyaretçi

23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2024
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.