Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...

AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
Eşi Kuma Getirince, 6 Çocuğuyla Evden Ayrıldı
Kurucu&Yönetici
Yonetimv
Site Kurucusu

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,707
Rep Puanı: 24
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Eşi Kuma Getirince, 6 Çocuğuyla Evden Ayrıldı
Sivas'ta, eşinin, "Kuma" getirmesi üzerine 6 çocuğunu alarak evini terk eden ve Yozgat'ın Sorgun ilçesine yerleşen Sevgi Şahin çok zor şartlarda adeta yaşam mücadelesi veriyor. Bir yıl önce 14 yıllık kocasının üzerine kuma getirmesi ve bu kadının da çocuklarını sürekli dövmesi nedeniyle evini terk etmek zorunda kaldığını belirten Sevim Şahin, Karşıyaka Mahallesi'nde duvarları yıkık, camları olmayan, kapısı kilitlenmeyen virane bir evde açlık, yokluk ve korku içerisinde yaşamaya çalışıyor.

Sivas'tan ayrıldıktan sonra Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan kardeşinin yanına geldiğini, kardeşini bulamayınca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sığındığını dile getiren Şahin, "Sağolsunlar, Emniyet Müdürlüğü personeli aralarında para toplayarak yardımda bulundu. Daha sonra bir tanıdığım tarafından bu eve yerleştirildim. Çocuklarım Engin (9), Dilan (7), Ezo (5), Hülya (4), Dilara (3) ve Yiğit Ali Şahin (1) ile yaşamaya çalışıyorum" dedi.

Çocuklarımı fareler yiyecek diye sabaha kadar uyuyamıyorum

Evinin camlarının kırık, duvarlarının yıkık olduğunu, geceleri kimse girmemesi için odanın kapısına çivi çaktığını ifade eden Sevgi Şahin, evinde su bulunmadığını da söyledi.Şahin, şöyle devam etti: "Sivas'ta evlere temizliğe gidiyordum. Kocam üzerime kuma getirince, çocuklarımı kumama bırakarak temizliğe gittim. Ancak her eve geldiğimde kumamın çocuklarımı dövdüğünü gördüm. Daha fazla dayanamayarak kalkıp buradaki kız kardeşimin yanına geldim. İlk geldiğim gün evlerini bulamadık, çocuklarımla bir kaplıcanın önünde yattık. Yaklaşık bir aydır bu evde yaşıyoruz. Engin ve Dilan, okula gidiyor. Çocuklarımın okul ihtiyaçlarını da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı temin etti. Okuldan da ceket vermişler. Kardeşime misafirliğe gittiğimizde hem ceketimi hem ayakkabılarını çaldılar. Eve biri girecek, yavrularımın ağzını burnunu fareler yiyecek diye sabaha kadar yatmadığım günler oluyor."

Çocuklarının karnını doyurabilmek için kimliğini bir bakkala bırakıp karşılığında 10 liralık yiyecek aldığını belirten Şahin, şöyle konuştu: "Bakkaldan kimliğim karşılığında 10 liralık makarna, patates, ekmek, yumurta aldım. Akşam onlara makarna yapabildim. Yarın patates pişiririm, başka bir gün ne yapacağım bilmiyorum. 6 çocuğumla bir kanepede yatıyoruz. Çocuklarımın yemeği var, temizliği var, giyinmesi var, bezi var. Babamlar Konya'da yaşıyor. Babam iki evli, 15 kardeşim var. Onlar da barakada kalıyor. Gitsem belki bize de evlerini açarlar ancak onlar da bakıma muhtaç."

Sevgi Şahin, içinde bulunduğu kötü şartlardan kurtulabilmek için yardıma ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Muhabir: Şahin Özmen / Ömer Sarı / İsmail İçer Yayıncı: Murat Taydaş

14.12.2012, Saat:20:33
Website Alıntı Yap

Hızlı Menü:

1 Ziyaretçi

23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2024
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.