Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: yusuftkn
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 1313
Bahçeli: Bir Yanlışlığa Düşüp Habur Maskaralığına Çevirmesinler
Suskun pRéns
yusuftknv
Forum YöneticisiDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:641
Rep Puanı: 71
Şehir: Ankara
Üye Olma Tarihi
22.12.2011
Bahçeli: Bir Yanlışlığa Düşüp Habur Maskaralığına Çevirmesinler
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'teröristle mücadele siyasi ile müzakere' sözüne tepki gösterdi. Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan İmralı’da müebbet hapis cezasıyla hükümlü olarak yatan terör suçlusuyla müzakere yaptığına göre, caniyi siyasetçi olarak mı görmekte?" diye sordu. Bahçeli, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lının Diyarbakır'da toprağa verilmesiyle ilgili olarak ise "Bir yanlışlığa düşüp Habur maskaralığına çevirmesinler." dedi.

Partisinin Ankara Kızılcahamam'daki kampının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırın Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ve milletvekillerin katılımıyla 11-13 Ocak tarihleri arasında Kızılcahamam’da düzenledikleri toplantılarla ülkenin meselelerini masaya yatırdıklarını kaydetti. Bahçeli, "Bugün de bu toplantılarımızın son günündeyiz. Buradaki görüşmeler ve karşılıklı fikir alış verişleri çok şükür başarılı ve oldukça da verimli geçmiş, müştereken alınan kararlar siyasetimize şevk ve katkı vermiştir. Bu çerçevede; partimizin TBMM grup faaliyetleri, Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmaları, dış politikadaki uygulamalar, ekonomideki son gelişmeler, gelecek yıl yapılacak mahalli idareler seçimleri ve bölücü terörün ulaştığı seviyeyle birlikte süren ihanet müzakereleri gündemimizin ana konuları arasında bulunmuştur. Ayrıca değerli bilim insanları ve alanlarında uzman şahsiyetler muhterem arkadaşlarımı bilgilendirmişlerdir." diye konuştu.

Konuşmasında terörle mücadeleye geniş bir yer veren Bahçeli, şöyle konuştu: "Şu sıralar terör saldırılarını aklama ve terör örgütünü insani bir yapıda takdim etme kurnazlıkları, Bebek katiliyle müzakere etme, ateşkes görüşmeleri yapma ahlaksızlıkları, bölücülüğün tüm boyutlarıyla toplumsal tabana yedirme ve yaygınlaştırma izansızlıkları fazlasıyla revaçta olduğu görülmektedir. Türk milletine aykırı ne varsa içinde bulunduğumuz zaman aralığında el üstündedir. İmralı hukuku, bölücülük arzuları, şiddet taraftarları, barış şarlatanları, kiralık kalemler ve silahlı militanlar yükseliştedir. Buna karşılık; Türkiye inişte, kardeşlik düşüşte ve milli değerler gerileyiş halindedir. Terörle mücadele, siyasetle müzakere sözleri ne anlama gelmektedir? Düne kadar ağzına ne geliyorsa söylediği, hakaretler yağdırdığı, terörün parçası olarak ilan ettiği ve nekrofiller diye suçladığı BDP midir gösterdiği adres? Başbakan siyasetle müzakere derken neyi anlatmakta ve neyi ima etmektedir? Bölücü terörün yörüngesine çivilenmiş olan BDP ise şayet kast ettiği, o halde bugüne kadar yenilir yutulur türden olmayan sözlerini nereye koyacak, nasıl tevil edecektir? Başbakan Erdoğan İmralı’da müebbet hapis cezasıyla hükümlü olarak yatan terör suçlusuyla müzakere yaptığına göre, caniyi siyasetçi olarak mı görmekte, böyle mi kabullendirmeye çalışmaktadır? Bu nasıl bir bakış, bu nasıl bir başbakanlık yapmaktır?"

"PKK terör örgütü ve İmralı canisiyle eşzamanlı olarak yürütülen ihanet müzakereleri Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesi haline gelmiştir." şeklinde konuşan Devlet Bahçeli, "Sözde barışın sağlanması, ateşkesin temin edilmesi, silahların bırakılması ve teröristlerin sınır dışına çıkarılması eksenli yürütüldüğü iddia edilen pazarlıklar kuşku ve güvensizlikleri alabildiğine tırmandırmıştır. Olan biten tüm bu karanlık mizansenler Türk milletine büyük bir saygısızlık ve hakarettir." diye konuştu.

Bahçeli, hükümetin PKK’nın eylemlerini örtbas ettiğini ileri sürdü ve şu ifadeleri kullandı: “7 Aralık 2009 tarihinde, Tokat’ın Reşadiye ilçesindeki terör saldırısıdır. Bu hain eylemde 7 Mehmedimiz şehit düşmüş, üçü de yaralanmıştır. AKP zihniyeti hedef saptırmak adına bu menfur saldırıyı örtbas etmeye ve PKK’yı görmezden gelmeye çalışmıştır. Aynı tavır, 31 Mayıs 2010 günü, Hatay’ın İskenderun ilçesinde Deniz Üst Komutanlığı’na yapılan terör saldırısından ve 21 Ekim 2010 günü İstanbul Taksim meydanındaki canlı bomba rezaletinden sonra da devam etmiştir. AKP’nin kurguladığı iyi PKK, kötü PKK tasnifi sürekli olarak mesafe almıştır.”

"PKK HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE İNİNDEN ÇIKACAKTIR"

‘Onlarda bu ülkenin çocuğu, dağdaki terörist ölmesin istiyoruz’ şeklindeki sözleri hatırlatan Bahçeli, “Bilinsin ki, her değerimize hainlik yapanlar, varlığımıza namlu doğrultanlar bu ülkenin çocuğu da, genci de, büyüğü de olamaz, olmayacaklardır.” diye tepki gösterdi.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir yanda ‘barışa çok yakınız, silahı bıraksınlar yurt dışına çıksınlar’ nafile sözleri sarf edilirken, diğer yanda Hakkâri’nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesine bağlı Karataş Jandarma Karakolu’na yaklaşık 100 kişilik terörist kafile, 7 Ocak tarihinde görüşmeler sürerken saldırmıştır. Bu kapsamda bir uzman çavuşumuz şehit olurken, 2 askerimiz de yaralanmıştır. Buradan, şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. PKK, bundan sonra da eylemlerinden vazgeçmeyecek, bilhassa havaların ısınmasıyla inlerinden çıkan, yuvalandıkları yerlerden harekete geçen militanlar can almak için bir kez daha silaha sarılacaklardır. Bunu bilmek ve ileri sürmek için kâhin olmaya gerek yoktur. Türkiye böylesi bir tabloyu sayısız kere yaşamış, kışın yavaşlayan ve hız kesen terörist faaliyetler bahar aylarıyla birlikte eski gücüne yeniden kavuşmuştur.”

Türkiye’nin önce 2 dilli ve 2 ortaklı, gelişmelere göre çok dilli ve çok ortaklı bir federal devlet yapılanmasına doğru adım adım sürüklendiğini ileri süren Bahçeli, “Demokratik özerklik, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi önerileri buna yönelik bir ön hazırlıktır. TBMM’nde kabul edilen Büyükşehir Kanunu bu kapsamda aşılan önemli bir eşiktir. PKK’lı teröristlerin ve İmralı canisinin affı, arkasından da siyasete taşınmaları AKP’nin gizli ajandasında olanlardan bir kısmıdır.” şeklinde konuştu.

"OYNANAN OYUNLARA EN BAŞTA KÜRT KARDEŞLERİM SES ÇIKARTMALIDIR"

“Oynanan oyunlara en başta Kürt kökenli kardeşlerimin itiraz etmeleri ve karşı çıkmaları gerekmektedir.” ifadesini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti: Bireysel hak ve özgürlüklerinden dolayı bir eksiklikleri veya talepleri varsa, bunlar her zaman karşılanabilecektir. Kolektif temelli hak ve özgürlük arayışları ise bölünmeyi aklına koymuş, emperyalizmin peşine takılmışların hedefidir ki, buna sonuna kadar direneceğimizi kimse aklından çıkarmamalıdır. Bundan dolayı, kuru gürültülere pabuç bırakmayacağız, ödün vermeyeceğiz, ilkelerimizden caymacağız ve pozisyonumuzdan milim ayrılmayacağız. Şu kadarını ifade etmeliyim ki, yapılan evlilikler, kurulan ortaklıklar, aynı apartmandaki komşuluklar, iş ve meslek paylaşımları, tarihte birlik, vatanda birlik, ahlak ve maneviyatta birlik, gelecekte de birliktelik gayesi bizi bir millet yapmıştır. Diyarbakırlı İstanbul’a gelmiş, Şırnaklı İzmir’de geleceğini aramış, Mardinli Antalya’da ekmeğinin derdine düşmüştür. Sorun definesine çıkanlar, çözüm diye zorlayanlar, özgürleşme ve demokratikleşme sakızı çiğneyenler, içiçe geçmiş bir milleti etnik tahrik ve yönlendirmelerle bölmeye çalıştıklarını ne zaman anlayacaklardır? Bu ülkede sadece Diyarbakır’ın, yalnızca Siirt’in mi sorunu vardır? Erzurum’un, Konya’nın, Bursa’nın, Mersin’in, Giresun’un, Yozgat’ın, Ankara’nın ve daha birçok vatan köşesinin sorunlarını ne yapacağız ve nasıl çözeceğiz? Devlete ve millete sadakat duyanlar sesini çıkarmıyor diye, onları sorunsuz mu göreceğiz? Her sorunu olan, her derdi bulunan eline silah alsın da, en yakın dağa mı çıksın? Bu olacak ve makul görülecek bir şey değildir.”

"EDİRNE BELEDİYESİ GİBİ OLMASIN"

Bir gazetecinin teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın hücresine televizyon konulacağı yönündeki haberleri hatırlatması üzerine Bahçeli, "Edirne Belediyesi gibi olmasın" diyerek esprili bir cevap verdi. Bahçeli'nin "Edirne Belediyesi gibi olmasın" sözleri ise Edirne Belediye Başkanı'nın odasındaki televizyonun içine verici yerleştirildiği yönündeki haberleri hatırlattı.

__________________________________________________
Cihan Haber Ajansı

13.01.2013, Saat:19:55
Website Alıntı Yap


Tarih: 20.06.2018, 21:45
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.