Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 2541
Kazankaya’da 14.Kanyon Kültür ve Turizm Festivali Yapıldı
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: İstanbul
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Kazankaya’da 14.Kanyon Kültür ve Turizm Festivali Yapıldı
kazankaya_kanyon_festivali_yapildi.jpg

Kazankaya’da 14.Kanyon Kültür ve Turizm festivali etkiliklerine Yozgat Ak Parti Milletvekili Aydıncık İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas, Belediye Başkanı Celal Kılıç, Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun, İl Genel Meclis Başkanı Ayhan Can, Türk Telekom Başmüdürü Yusuf Kaplan, Zaman Gazetesi Temsilcisi Şenol Uryan, Aydıncık Ak Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, Aydıncık MHP İlçe Başkanı Bekir Aydemir, Aydıncık TESKOM Başkanı Ahmet Demirel, Aydıncık Eski Belediye Başkanı Ahmet Koçak, İl Genel Meclisi üyesi Levent Başkan, Aydıncık lı İş Adamı Hacı Doğan İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, Köy, Mahalle muhtarları, Basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Ertuğrul Soysal ilk olarak Kazankaya Belediyesini ziyaret etti. Soysal Kazankaya Belediyesini ziyaretinde İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas ve Belediye Başkanı Celal Kılıç’tan belde hakkında bilgi aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından programı sunuculuğunu Yasemin Doğru yaptı. İlk olarak Sorgun Mehteran Takımı gösterisi ile başladı.

Protokol konuşmalarında ilk konuşmayı Kazankaya Belediye Başkanı Celal Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında; 14’üncüsü düzenlenen Kazankaya Kanyon Kültür ve Turizm festivali etkiliklerine hoş geldiniz. Sayın Milletvekilim, Sayın Kaymakamlarım, değerli il ve ilçe Başkanlarım, Belediye Başkanlarım, sevgili misafirler, bizim bu etkinliği düzenlemekteki temel amacımız Kanyonumuzu tanıtmak iç ve dış Turizmin hizmetine sunmaktır.

Başkan Celal Kılıç, göreve başladığımız günden itibaren gecemizi gündüzümüze katarak,büyük özveri ile beldemize ve ülkemize hizmet etmenin gayreti içinde olduk. Vatandaşlarımızın bizlere olan güveni desteği ve duaları sayesinde birçok hizmetler gerçekleştirdik.Kılıç ,Beldemize dün hayal edilemeyen hizmetler bu gün bir bir gerçekleşmiş oldu hizmetlerimizi saymaya kalkarsak zamanımız konuşmalara ayırmış oluruz beldedeki yapılan hizmetleri burada yaşayan ve çevredeki hemşerileriz çok iyi bilmektedir.

Başkan Kılıç, Sayın vekilim, değerli katılımcılar beldede belediyecilik dışında birçok hizmetler gerçekleştirdik. Atıl durumda bulunan sulama pompamızı faaliyete geçirerek çalışmasını sağladık. Kalkınma kooperatifi kurarak Elli(50) aileye ikişer (2) damızlık düve dağıtılarak hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunduk başkan buna benzer birçok proje gerçekleştirdik dedi.

Başkan Celal Kılıç Milletvekili Ertuğrul Soysal’a Milletvekili olduğunuz günden itibaren bizler vermiş olduğunuz destekten dolayı belde halkı adına teşekkür etti.

Başkan Kılıç, konuşmaları şöyle devam etti. “Yozgat’ımızın tek Turizm Beldesi olan Kazankaya Beldemizin mevcudiyetinin devamı için gerekli desteği vereceğinize inancımız tamdır. Başkan Celal Kılıç, festivalimizin gerçekleşmesinde büyük desteği olan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere fon kurulu üyelerine ve fon kurulu sekreterliğine teşekkürü bir borç bilirim dedi”.

Bu vesile ile festivalimizde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize, Kaymakamımıza, İl, İlçe Başkanlarımıza, il Genel Meclis üyelerimize, seçkin bürokratlarımıza ve saygı değer Kazankaya halkına teşekkür ediyor, “İstikrar Sürsün Kazankaya büyüsün diyor” saygılar sunuyorum dedi.

Daha Sonra ilçe Kaymakamı Hakan Kafkas konuşmalarında 14.sü düzenlenen Kazankaya Kanyon Kültür ve Turizm festivalini gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Başta Sayın Milletvekilim, değerli protokolümüzün bütün üyeleri festivalimize iştirak eden bütün misafirlerimize hoş geldiniz diyor ve saygılar sunuyorum. Kaymakam Hakan Kafkas, Öncelikle Yozgat Valimiz Sayın Abdulkadir Yazıcının yoğun bir programı nedeniyle aramızda olmayacağının ve sayın valimizin festivale iştirak eden herkesi sevgiyle ve muhabbetle selamlarımı bildirmek istiyorum dedi.

Kaymakam Kafkas, Yöremizde birlik ve beraberliğin en güzel göstergelerinden birisi olarak düzenlenen bu festivalde hemşerilerimizle bulunmaktan onur ve gururunu yaşıyoruz. Kaymakamlık olarak Kazankaya Kanyonunun ön plana çıkarılması ve ekonomiye kazandırılması anlamında hep ekstra gayreti içerisinde olduk. Kaymakamlık Köylere Hizmet götürme birliği olarak Yozgat il Özel İdaresi ve Oran Kalkınma Ajansı ortaklığı ile yapımı gerçekleştirdiğimiz Kazankaya Kanyonu çevre düzenlemesi yapım işi 14 Temmuz itibariyle vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır. Önümüzdeki yıl içerisinde Aydıncık Kaymakamlığı olarak Kazankaya Kanyon yolunun yatırım programına alınmasını sağlayarak yeni bir yol yapmanın gayreti içerisinde olacağız dedi.

Kaymakam Kafkas, On dört yıldır süre gelen ve taşradaki insanlarımızın senede bir günde olsa bir araya gelerek eğlenceli saatler geçirmesine zemin hazırlayan ve ev sahipliği yapan Kazankaya belediyesine teşekkür etti. Kaymakam Kafkas, Kazanmaya Kültür ve Turizm festivalinin bundan sonraki yıllarda da devam etmesi ümidiyle bütün protokol üyelerine ve misafirlere tekrar hoş geldiniz diyerek saygılar sundu.

Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, 14.sü düzenlenen Kazankaya Kanyon Kültür ve Turizm festivalini gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Milletvekili Ertuğrul Soysal geçen sende burada idim sizin gözlerinizden anlaşıldığı gibi burada bir takım hizmetlerin yapıldığını görmektesiniz Belediye Başkanı Celal Kılıç’ın dediği gibi hayal olan şeyler gerçekleştirildi. Milletvekili Soysal çıkartılan yeni yasa ile ikibinin altındaki beldelerin kapanması gerektiğini bunlar içerisinde Kazankaya beldemiz inde olduğunu yalınız yasanın bir maddesinde bu beldemizin bir ümidi olduğunu çünkü Yozgat’ımızın tek Turizm Beldesi olan Kazankaya Beldemizin mevcudiyetinin devamı için gerekli çalışmaları yapmaktayız ve takipçisiyiz dedi.

Aydıncık ilçesi halk eğitim bünyesinde hazırlanan ametist taşı ile hazırlanan ve Erzurum Oltu Taşına rakip olduğu tekrardan hatırlatılarak ekonomiye kazandırılmaya çalışılmaktadır. hediyelerini Kaymakam Hakan Kafkas tarafından Milletvekili Ertuğrul Soysal, Kazankayalı Hemşerimiz Bala Kaymakamı Mustafa Irmak ,İl Genel Meclis Başkanı Ayhan Can, Hemşerimiz iş adamı Hacı Doğan’a hediyeleri takdim edildi. Daha sonra ilçe ve belde halkının ilk kez Kenya grubunun nefes kesen kısa gösterileri ilgiyle izlendi. THM Sanatçısı Gazi Özdemir halkla güzel vakit geçirildi. Daha sonra öğle yemeği için Kanyon geçildi. Gelen davetliler burada kanyonun eşsiz güzelliğine hayran kaldıklarını ilerleyen zamanlarda buraya gelip kanyonu gezeceklerini söylediler.

COŞKUN: “TANITIMI GEREKEN DOĞA HARİKASI”

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun da yaptığı açıklamada, Karadeniz ikliminin hâkim olduğu muhteşem doğa manzarası ve geçmişindeki tarihi medeniyetle kanyonun keşfedilmeyi bekleyen bir yer olduğunu söyledi.

Kanyonun Türkiye turizmine kazandırılmasının yöreye yapacağı katkıya dikkat çeken Coşkun; “Kazankaya Kanyonu ülkemizin doğal güzelliklerinin kendini hissettirdiği, zengin tarihi geçmişi ile her insanın görmeye can atacağı bir yer. Kanyonun tanıtımı adına elimizden geleni yapmak zorundayız. Bu anlamda son yıllarda yapılan çalışmalar takdire şayan. İnşallah Kazankaya Kanyonumuz bu tür festivallerle adını daha geniş kitlelere duyuracaktır” diye konuştu.

Kazankaya Futbol sahasında 2. Kazankaya Ermeydanı güreş müsabakası ile devam edilirken ilk olarak minik güreşçiler ile başlandı.2013 Kazankaya Ermeydanı güreş müsabakasına ayrı bir renk kattılar. Başkan Celal Kılıç Milli güreşçilerimiz Başpehlivanlarımıza bizler için buralara gelip bu duyguları yaşattıkları için ayrı, ayrı teşekkürlerimi sunarım dedi. Güreşlere devam edilirken 2.Kazankaya Er Meydanı Karakucak Güreş ağası Aydıncık lı Abdullah Torun olurken Milli Güreşçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekindiler. Son karşılaşma olan başpehlivanlar halkımıza muhteşem bir güreş izleme fırsatı vererek Karakucak güreş müsabakasında Milli Güreşçi Hakkı Ceylan birinci oldu. Mustafa Cebeci ise ikinci oldu. Güreş müsabakalarında dereceye girenlerin madalyalarını Kaymakamlar, İlçe Garnizon Komutanı, Belediye Başkanları ve 2013 Karakucak Güreş ağası Abdullah Torun tarafından madalyalarını takdim ettiler.

Festivalin akşam programında birbirinden güzel sanatçılar ile Kazankaya ve ilçe halkına doyumsuz bir eğlence sundular. Sanatçı Türkü seyircilerden çok memnun kaldığını burada olmaktan onur duyduğunu ifade etti. Sayın başkanımızın nazik daveti ile kümbetova halkıyla buluşma imkânı bulma fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi. Bu arada sanatçı Türkü’ye ”Gençlerin yoğun ilgisi ve sevgisinin kendine zor durumlar yaşatsa da buna rağmen bu ilgiden çok memnun olduğunu “Onlar olmasa bizim burada olmamızın hiç önemi olmadığını ”daha başka yapılacak olan festivallerde her zaman hazır olduğunu söyledi.2013 yılı 14.Kazankaya Kanyon Kültür ve Turizm festivali son buldu.


Haber : TRT Aydıncık Muhabiri &Aydinciginsesi Gazetesi Necati YALÇIN


03.07.2013, Saat:15:08
Website Alıntı Yap


Tarih: 20.06.2018, 06:36
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.