Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: yusuftkn
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 1539
Domuz sürüsü şehre indi
Suskun pRéns
yusuftknv
Forum YöneticisiDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:641
Rep Puanı: 71
Şehir: Ankara
Üye Olma Tarihi
22.12.2011
Domuz sürüsü şehre indi
BİLECİK'in kenar semtlerinden Beşiktaş Mahallesi yakınlara kadar gelen domuz sürüsüne avcılar köpekli operasyon düzenledi. Sürüyü evlere yakın bölgeden av köpekleriyle uzaklaştıran avcılar, 5 domuzu tüfekle vurdu.


3yoh.jpg

Sabah saatlerinde 50'ye yakın domuz sürüsünün Beşiktaş Mahallesi Karaçayır mevkiindeki çiftliklerin önünden Bilecik 2'nci Jandarma Tugay Komutanlığı'nın su deposuna doğru gidip çalılıkların arasına girdiğini gören vatandaşlar durumu Jandarma ile Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. Bir süre sonra ekiplerle birlikte Avcılar Kulübü yetkilileri de Beşiktaş Mahallesi'ne geldi. Ekipler, avcıların katılımı ile domuz sürüsünü kentten uzaklaştırmaya karar verdi. Gönüllü 30 kadar avcı akşam saatlerine doğru köpeklerle domuzlara operasyon düzenledi. Domuz sürüsünü ormanlık bölgeye doğru götürmek isteyen avcılardan bazıları sürünün üzerlerine doğru gelmesi üzerine tüfekle ateş ederken, 5 domuz telef oldu. Diğer domuzlar ise ormanlık bölgeye doğru gitti.

Orman ve Su İşleri İl Müdürü Nezir Ayhan, domuz avından önce yaptığı açıklamada, kendilerine bir çiftlikte domuz sürüsünün olduğu yolunda bulunduğu ihbarının geldiğini belirtti. Domuzların doğal yaşam alanlarına dönmeleri için avcılar kulübü yetkileriyle iletişime geçtiklerini anlatan Nezir Ayhan "Bahçelere ve ekili alanlara zarar veren domuz sürüsünü yerleşim yerlerinden uzak tutmak için avcılarla ortak hareket ettik. Amacımız domuzları vurmak değildi onları doğal yaşam alanlarına geri göndermekti" dedi.


Avcılar Kulübü yöneticilerinden Turan Avcı da, köpeklerin yardımı ile domuz sürüsünü ormanlık bölgeye doğru götürdük. Sürü bir ara avcıları üzerine doğru yönlenince tüfeklerle ateş edildi. Burada bir-kaç domuz telef oldu. Sürünün çoğunluğu ormanlık bölgeye gitti" diye konuştu.


06.07.2013, Saat:23:27
Website Alıntı Yap


Tarih: 22.01.2019, 23:30
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.