Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...

AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
Aydıncık'ta Çıkan Ametist Taşı Ekonomiye Kazandırılıyor
Kurucu&Yönetici
Yonetimv
Site Kurucusu

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,707
Rep Puanı: 24
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Aydıncık'ta Çıkan Ametist Taşı Ekonomiye Kazandırılıyor
yozgat_haberleri.jpg

Aydıncık Halk Eğitim Merkezi, ilçede çıkarılan Ametist Taşı'nın ekonomiye kazandırılması ve ilçe halkına yeni bir geçim kaynağı sağlamak amacıyla kurs açtı.

Aydıncık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Ateş, yarı değerli taşlar içerisinde yer alan Ametist Taşı'nın, Aydıncık İlçesi'nde bol miktarda bulunduğunu söyledi. Ateş, taşları ekonomiye kazandırmak için atölyeleler açıldığını söyleyerek, "Halk eğitim merkezi olarak bizde kaymakamlığımızın ve İŞ-KUR desteği ile ametist taşı işleme kursu açtık. Kursiyerlerimiz burada tespih, yüzük, bileklik, kolye gibi süs eşyaları üretiyor. Daha önce 15 kursiyer kurs gördü şimdi de 20 kursiyer daha kurs görecek" dedi.

Kurulun dernek aracılığıyla ametist taşından yüzük, kolye, tespih gibi süs eşyalarının üretiminin de yapılacağını dile getiren Ateş, "Üretilen eşyaların katalogları hazırlanıyor. Ametist taşı Oltu taşından daha değerli bir taştır. Mor yakut veya mor necefte denilen Amatist çok güçlü enerjiye sahip taşlardan biridir ve çok güzel bir görsele sahip olduğu için de en çok tercih edilen taşlardandır. Vücuttaki fazla ve atık sayılabilecek lüzumsuz elektriği kendisine toplayarak, vücut direncini ve gücünü artırdığı bilinmektedir. En bilinen özelliği vücuttaki veya bulunduğu mekandaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmesidir" diye konuştu.

Haber: Necati Yalçın - Aydinciginsesi.Com

29.11.2013, Saat:23:50
Website Alıntı Yap
Kümbetova Forum
mehmetv
Özel Üye

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:77
Rep Puanı: 6
Üye Olma Tarihi
23.11.2011
RE: Aydıncık'ta Çıkan Ametist Taşı Ekonomiye Kazandırılıyor
Orta çağın şuanki elmas gibi değerli taşlarındanmış ama şimdiki değeri pek fazla yok süs eşyalarında tesbih yapımında kullanılıyor kısacası ilçemize faydalı olacağı meçhul

02.12.2013, Saat:01:05
Alıntı Yap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Kaymakam Nesim Işık: Ametist Taşı Ekonomiye Kazandırılacak Yonetim 0 3,476 07.02.2014, Saat:18:02
Son Yorum: Yonetim
Anadolu'nun Mor İncisi 'Ametist Taşı' Ekonomiye Kazandırılıyor Yonetim 0 2,485 29.11.2013, Saat:23:53
Tayini Çıkan Aydıncık Müftüsü İlçeye Veda Etti Yonetim 0 2,469 30.08.2013, Saat:00:50

Hızlı Menü:

1 Ziyaretçi

23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2024
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.