Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 1386
Yozgat'ta Avcılar Sezonu Açtı
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: İstanbul
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Yozgat'ta Avcılar Sezonu Açtı
Yozgat'ta av sezonun açılmasıyla birlikte Avcılar gittikleri avlaklarda avladıkları bıldırcınları pişirip, piknik yaparak sezona giriş yaptı.

Yozgat'ta günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Avcılar av sezonunun başlamasıyla birlikte sabahın ilk ışınlarıyla avlanmaya başladı. Avcılar, vurdukları bıldırcınları kurdukları ocaklarda pişirip, piknik yaparak ilk günü değerlendirdi.

Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulüp Başkanı Hayrettin Özcan, 2014-2015 av sezonunun bugün itibariyle bıldırcın ve üveyik avı ile başladığını söyledi. Hayvan türlerine bağlı olarak kademeli olarak açılacak av sezonunun 15 Şubat 2015 tarihi itibariyle sona ereceğini belirten Özcan, avcıların belgelerini tamamlamadan ava çıkmamalarını istedi.

Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl avlaklarda bol miktarda bıldırcın bulunduğunu ifade eden Özcan, "Geçen yıl avcılarımız ilk gün gittikleri avlaklardan neredeyse elleri boş döndü. Bu yıl ilk gün tüm avcılarımızın limitlerini doldurdukları haberlerini aldık. Avcılarımız bu yıl sezona iyi bir başlangıç yapmış oldular" dedi.

Avcılığın, av hayvanlarını katletmek değil, bir spor olarak yapılması gerektiğine vurgulayan Özcan,"Kurallara aykırı hareket edenler hakkında idari yaptırımlar ile para cezaları verilmektedir. Belirlenen avlanma esas ve usullerine uymayanlar hakkında her bir aykırılık için 27 lira ila 15 bin 226 lira arasında idari para cezası uygulanacaktır. Ayrıca av hayvanı türüne göre 50 lira ile 60 bin lira arasında değişen tazminat bedelleri talep edilecektir" diye konuştu.

Yozgat Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Özcan, kum kekliği, Kınalı keklik avının 15 Ekimde, tavşan, tilki, kaya sansarı avının 4 Ekimde, sakarmeke, sakarca, yeşilbaş, boz ördek, fiyu, çamurcun, macar ördeği, tepeli patka, kılkuyruk, elmabaş patka, çıkrıkçın, suçulluğu, kaya güvercini, tahtalı, karatavuk, öter ardıç ve çulluk avının 1 Kasımda başlayacağını, sezonun ise 15 Şubat 2015 tarihinde sona ereceğini sözlerine ekledi.


25.08.2014, Saat:17:55
Website Alıntı Yap


Tarih: 31.05.2020, 07:14
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.