Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...


AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Yazan: Admin
Yorum Sayısı: 0
Okunma Sayısı: 1779
YozgatSporumuzun Tarihçesi
Kurucu&Yönetici
Adminv
Site KurucusuDurum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,703
Rep Puanı: 24
Şehir: İstanbul
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
YozgatSporumuzun Tarihçesi
kapak2.gif

KARAGÜMRÜK'TEN BOZOKSPOR'A

23 Ocak 1959 yılında Nedim Korkmaz başkanlığında Selahattin Ulusoy, Selahattin Allıoğlu, Murat Yunce, Rahmi Çokdeğerli, Doğan Üçok, Neşet Tanrıdağ, Şükrü Araman, Erdal Doğruyol, ve Orhan Çıtak tarafından tüzüğü hazırlanarak kırmızı/siyah renklerde Karagümrük Spor Kulübü'nün kuruluşu tamamlandı. 4 Mayıs 1959 tarihinde ise Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğünce onaylanarak faaliyetlerine başlayan Karagümrük Spor Kulübü'nün ilk lisanslı futbolcuları ise şu isimlerden oluştu:Fevzi Aydınalp, Nevzat Kılıçaslan, Dündar Tokgöz, Erol Akdağ, Ergun Atılgan, Hatay Çelikel, Uğur Özden, Metin Özden, Tuncer Özbilgin, Mustafa Özbilgin, Zeki Ercan, Yaşar Aydınalp, Şahin Akdağ, Yalçın Ergönüllü, Hasan Kiremitçi, Erol Taşkan, Türker Cankurtaran, Ünal Çalışkan, Faruk Aktacun, Yılmaz Kemersiz, Şükrü Karaman, Namık Akyiğit, Necati Budak, Ahmet Akşit, Fehmi Löker ve Mehmet Yancıoğlu.

Yozgat Amatör Küme Futbol Ligi'nde Karagümrük Spor adı altında 1961 yılına kadar faaliyetini sürdüren kulübün ismi, 28 Haziran 1961 yılında yapılan Genel Kurul toplantısında değiştirildi.

"Mahalli bir isim alınması" amacıyla gerçekleştirilen olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kemal Akdoğan'ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda, Fuat Kadıoğlu ve Mustafa Sayar da katip üye olarak görev aldı. Kulübün ismi oybirliğiyle bu tarihten itibaren Bozokspor olarak değiştirilirken, ilk kulüp Başkanlığını Mustaf Ergörün üstlendi.

Bozokspor Kulübü'nün İkinci Genel Kurul toplantısı 12 Mayıs 1968 yılında yapıldı ve Satılmış Akgül başkanlığında Arif Gökcan, Selim Çınar, Hasan Sarıca, İrfan Karaca, Bekir Göğüş, Mehmet Şahingöz, Yaşar Özçelik, Mehmet Çetin, Bekir Akça, Eyüp Kara, Hasan Eliaçık yönetim kurulunu oluşturdu.


Kaynak:yozgatspor.tk

24.11.2011, Saat:16:45
Website Alıntı Yap


Tarih: 23.04.2021, 14:33
www.kumbetova.com/net/org
23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2017
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.