Yozgat ve Aydıncık'a Dair Herşey  / Yozgat Aydıncık
Anasayfa Hakkımızda İletişim Radyo Kümbetova Üye Listesi Arama Yap Aydıncık [CANLI]
→ Kumbetova.Com - Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz!
→ Yozgat'ın ve Aydıncık'ın Dünyaya Açılan Penceresi: Www.Kumbetova.Com
→ Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmek ve destek için sitemize ÜYE olunuz...

AYDINCIK'TA EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK HAVA SICAKLIKLARI
AYDINCIK-YOZGAT
Konuyu Oyla:
Yozgatlı Ünlüler - Milletvekilleri
Kurucu&Yönetici
Yonetimv
Site Kurucusu

Durum:Çevrimdışı
Üye Bilgileri
Yorum Sayısı:1,707
Rep Puanı: 24
Üye Olma Tarihi
12.11.2011
Yozgatlı Ünlüler - Milletvekilleri
CEMİL ÇİÇEK
Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. Dönem Milletvekili
YOZGAT - 1946, Hacı Ahmet, Meliha - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi - İngilizce Orta Fransızca - Serbest Avukat, Yozgat Belediye Başkanı, Anavatan Partisi Kurucu Üyesi - XVIII inci Dönem Yozgat, XX, XXI inci Dönem Ankara Milletvekili - Eski Devlet Bakanı, Adalet Bakanı - Evli, 3 Çocuk.

İLYAS ARSLAN
SORGUN - 1956, Süleyman, Fatma - Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi - İktisatçı, Yönetici, İş Adamı - Yibitaş ve Yimpaş Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı - XX nci Dönem Yozgat Milletvekili - Evli, 3 Çocuk

MEHMET ÇİÇEK
YOZGAT - 1946, Durmuş, Hatice - İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü - Fransızca, Arapça, Farsça - İlahiyatçı - İmam Hatip, İlçe ve İl Vaizi, İlçe Müftüsü, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri, İl Müftüsü, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı - Evli, 2 Çocuk.

MEHMET ERDEMİR
YOZGAT - 1953, Hamza - Elmas - Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi - İngilizce - Makina Mühendisi - Belediye Başkanı - Evli, 3 Çocuk.

BEKİR BOZDAĞ
Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. Dönem Milletvekili AKDAĞMADENİ - 1965, Mehmet Duran - Nuriye - Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi - Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Yüksek Lisans - Orta Düzeyde İngilizce ve Arapça - Avukat - Diyanet İşleri Başkanlığı İlçe Vaizi, Serbest Avukat - Evli, 2 Çocuk.

MEHMET YAŞAR ÖZTÜRK
Türkiye Büyük Millet meclisi 22. Dönem Milletvekili
SARIKAYA-KARABACAK - 1967, Vahdettin - Behiye - Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü - İngilizce - İşletmeci, İş Adamı - Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi - Evli.

EMİN KOÇ
SARIKAYA - 1950, Mustafa - Nafiye - Siyasal Bilgiler Fakültesi - Fransızca - Gazeteci - Star Gazetesi Muhabiri, Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şube Başkanı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Federasyon Delegesi, Parlamento Muhabirleri Derneği Üyesi - Evli, 3 Çocuk.

NUR DOĞAN TOPALOĞLU
YOZGAT - 1937, Ali İhsan - Fatma - Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi - İngilizce - Mülki İdare Amiri, Yargıç - Vali, Danıştay Üyesi - Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi - Evli, 2 Çocuk.

TANER YILDIZ
Taner Yıldız, 3 Nisan 1962'de Yozgat Devecipınar'da doğdu. Babasının adı Eşref, annesinin adı Emine'dir. Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kayseri Elektrik Üretim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 22. Dönem Kayseri Milletvekili. 60. Hükümet'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine atandı. İyi düzeyde İngilizce bilen Yıldız, evli ve 4 çocuk babasıdır.

OSMAN ÇOŞGUN
23 dönem milletvekili
14 Ekim 1962'de Yozgat Aşağıtekke Köyü'nde doğdu. Babasının adı Nazım, annesinin adı Sakine'dir. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Öğretim Üyesi; Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği'nde, doktorasını Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) ve KOSGEB'te eğitimci olarak kurs ve seminerler verdi, danışmanlık görevinde bulundu. TSE Baş Tetkikçisi oldu. Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım TAŞ Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği yaptı. İngilizce bilen Coşkun, 6 çocuk babasıdır.

MEHMET EKİCİ
14 Şubat 1955'de Yozgat'ta doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Şükrüye'dir. Ekonomist; Ankara İktisadî ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye Bölümü'nü bitirdi. Matbaacılık ve Yayımcılık yaptı. Serbest ticaretle uğraştı. 20. Dönem Ankara Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Ekici, evli ve 3 çocuk babasıdır.

ABDULKADİR AKGÜL
3 Nisan 1959'da Yozgat Sarıkaya'da doğdu. Babasının adı Naim, annesinin adı Güller'dir. Ticaret; Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nü bitirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Müdürü olarak iş hayatına başladı. Mamak Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni kurarak Başkanlık görevini yürüttü. TESKOMB Genel Müdürlüğü görevine yeniden getirildi. Teşkilatın Ankara Birlik Başkanlığı, TESKOMB Genel Başkanvekilliği ve Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Orta düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Akgül, evli ve 3 çocuk babasıdır.

12.02.2012, Saat:21:27
Website Alıntı Yap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Yozgatlı Ünlüler Yonetim 0 4,784 13.07.2013, Saat:14:54
Son Yorum: Yonetim
Yozgatlı Ünlüler - Talip Altın Kimdir? Yonetim 0 6,562 06.08.2012, Saat:17:08
Son Yorum: Yonetim
Yozgatlı Ünlüler Yonetim 3 17,312 01.07.2012, Saat:00:44
Son Yorum: yusuftkn

Hızlı Menü:

1 Ziyaretçi

23 Kasım 2011'den Beri Yayındayız / Powered by MyBB® / Yasal Uyarı / Copyright © 2011 - 2024
Yozgat Aydıncık Tanıtım ve Paylaşım Sitesi Olan Kümbetova Forum Bir Kümbetova Bilişim Projesi ve Tasarımıdır.